Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem dotyczącym uruchomienia grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów naszych uczniów.

 

Szanowni Państwo,

W roku szkolnym 2016/17 planujemy uruchomienie w naszej szkole „Grupy wsparcia” dla Rodziców i Opiekunów naszych uczniów. Nie jest to grupa terapeutyczna, choć może mieć terapeutyczną moc.

 Naszym zamysłem jest udostępnić Państwu miejsce w szkole, gdzie moglibyście się spotykać i wymieniać doświadczenia, dzielić się obawami i troskami, wzajemnie wspierać. Formuła grupy wsparcia pozwala na dołączenie do niej i opuszczenie jej w dowolnej chwili. Członkowie grupy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, nie muszą zabierać głosu, gdy tego nie chcą. Wówczas słuchają i wyrażają w ten sposób akceptację i zrozumienie dla przeżyć innych rodziców. Zapewniona jest intymna atmosfera i nie trzeba się obawiać, że to, co mówią, trafi poza drzwi sali. Bywa, że najlepiej może nas zrozumieć osoba, która przeżywa to samo, co my. Dlatego też uczestniczenie w grupie wsparcia może okazać się źródłem siły, a poprzez wymianę doświadczeń kopalnią pomysłów na polepszenie samopoczucia, czy funkcjonowania całej rodziny.

Każda grupa wsparcia, aby mogła rzeczywiście wspierać, musi mieć tzw. moderatora, który nią kieruje, ale w żaden sposób nie narzuca, czym na spotkaniu powinna się zajmować. Dla Państwa komfortu moderatorami będą młodzi pracownicy Wydziału Psychologii UW, nikt z pracowników szkoły nie będzie uczestniczył w tych spotkaniach.

Jeżeli nie mają Państwo możliwości zorganizowania opieki nad dziećmi, na czas spotkania, oferujemy opiekę w świetlicy.

Udział w grupie jest bezpłatny.

 

Daty spotkań niedługo zostaną zamieszczone na stronie.

 

Kalendarz

Kalendarz roku szkolnego

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
Scroll to top