Zajęcia koła odbywają się w środy w godz. 14 35-15 15.

W zajęciach koła mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, szczególnie interesujący się historią. Głównym zamiarem prowadzącego jest rozbudzenie w uczestnikach pasji do historii, poznanie tajemnic związanych z przeszłością oraz wsparcie uczniów w szukaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Szczególny nacisk jest położony na pracę zespołową uczniów. W tym celu większość prac wykonujemy wspólnie, pomagając sobie nawzajem, współpracując przy wykonywaniu projektów historycznych. W roku ubiegłym wykonaliśmy projekt zamku średniowiecznego omawiając jego zastosowanie gospodarcze, sposób budowy, charakterystykę terenu.

W tym roku, skupimy się na jego funkcji obronnej i sposobach walk w średniowieczu. Kolejnym krokiem będzie budowa pojazdu pancernego z omówieniem taktyki walk w czasie II Wojny Światowej.

Prowadzący:  Bogusław Mielniczuk