Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki i wtorki w godz. 14.35-15.15.

Głównym celem koła plastycznego jest rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy twórczej (potrzebnej również w życiu codziennym) oraz „wychowanie przez sztukę i do sztuki” (za prof. I. Wojnar). Koło plastyczne to zajęcia pozalekcyjne, przeznaczone dla chętnych dzieci, które lubią eksperymentować z materiałami plastycznymi, wyrażać siebie poprzez ekspresję plastyczną.

Na kole każdy może zrealizować własne pomysły przechodząc cały proces tworzenia: od projektu do wytworu.

W naszej pracowni powstają formy na płaszczyźnie tkj.: obrazy oraz konstrukcje przestrzenne typu: domki, zamki a także: kukły teatralne, maskotki, elementy ubiorów i kostiumów do przedstawień.

Starsi uczniowie mogą się uczyć rysunku i malarstwa; rzeźbić z materiałów przekształcalnych.

Prowadząca: Kinga Łon