Warto przeczytać

Aleksandra Światowska

BALTAZAR – mój przyjaciel z ADHD

Wydawnictwo Harmonia

baltazarBohaterem książeczki jest Baltazar – 7-letni łoś, który przez swoją ruchliwość i trudności z koncentracją uwagi ma wiele kłopotów. Jest przez to nielubiany w szkole i postrzegany jako niegrzeczne dziecko. Jak się jednak okazało po wizycie u specjalisty, chłopiec cierpi na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Książeczka ma pomóc dzieciom zrozumieć, czym jest to zaburzenie zachowania, jakie są objawy i w jaki sposób można pomóc kolegom i koleżankom z podobnym problemem. Ze względu na formę opowiadania i język przekazywane treści są zrozumiałe dla dzieci. Po opowiadaniu znajdują się również informacje dla rodziców – jakie są objawy ADHD, gdzie udać się po pomoc specjalistyczną, jak na co dzień pomagać dziecku.

 

 

 

Kathy Hoopman

Wszystkie psy mają ADHD

Wydawnictwo Linia

psyCzy psy mają ADHD? Oczywiście, że nie! Ale można to sobie wyobrazić – po to, żeby zrozumieć dzieci, które je jednak mają. Dzieci z ADHD nie stwarzają zwykle problemów większych niż ich rówieśnicy, a problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy nie otrzymają na czas pomocy. A dzięki swej ponadprzeciętnej pomysłowości mogą wyrosnąć na ludzi niezwykłych.

Ta książka przybliża w zabawny sposób istotę ADHD. To cenne zarówno dla samych dzieci dotkniętych tym syndromem – które będą miały rzadką okazję, by pośmiać się same z siebie – jak i dla ich rodziców oraz nauczycieli.

Ilona Lelito, Prezes Polskiego Towarzystwa ADHD

 

 

Kathy Hoopman

Wszystkie koty mają zespół Aspergera  

Wydawnictwo Linia

koty

Książka "Wszystkie koty mają zespół Aspergera bardzo "ociepla" wizerunek dziecka z ZA. Jest świetną pozycją zarówno dla samego dziecka z zespołem Aspergera,ale także dla rodzeństwa, dla najbliższych. Często trudno jest w kilku słowach opisać innym zaburzenie, na jakie cierpi dziecko, książeczka jest w tym niezwykle pomocna. Przystępny język, krótkie opisy i przepiękne zdjęcia kotów świetnie oddające specyfikę "naszych" dzieci.

Agnieszka Borkowska

 

 

Grzegorz Zalewski

Inne, ale nie gorsze. O dzieciach z autyzmem opowiadają rodzice.

Wydawnictwo Linia

inneW książce znalazło się siedem rozmów. W każdej z nich rodzic dziecka opowiada o tym, jakie wyzwania stawia życie z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Siedem różnych osób to siedem odmiennych światów, tak jak zupełnie inny jest świat dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, takimi jak np. autyzm wczesnodziecięcy czy zespół Aspergera. Każdy z rozmówców pokazuje jak bardzo stara się być zwykłym rodzicem w niezwykłej sytuacji.

"Co zawołam po drugim i trzecim, a nawet czwartym przeczytaniu książki? Pewnie to, że o książce trzeba więcej mówić, książkę trzeba wszędzie polecać, kupować w prezencie babciom, dziadkom, zachęcać do niej znajomych pedagogów, psychologów, specjalistów od autyzmu.

[...]Dobrze by było, żeby każda z osób, która podejrzewa u swojego dziecka autyzm lub Zespół Aspergera otrzymywała taką książkę przy wejściu do poradni pedagogiczno-psychologicznej. Może zapobiegłoby to wielkiemu poczuciu osamotnienia, z którym zmagają się rodzice dzieci autystycznych oraz przemęczeniu ilością sprzecznych informacji w internecie."

B. Budna

Całość: http://autyzmdzienpodniu.blogspot.com/2012/10/dzien-208.html

 

Czytaj więcej...
Polecam książkę
Mirosława Kownacka „Czy możemy sobie zaufać?” z serii „Trudne rozmowy z nastolatkiem”
Czytaj więcej...
1.M. Bogdanowicz, Integracja percepcyjno-motoryczna. Teoria – diagnoza – terapia, Warszawa 2000.
2.M. Bogdanowicz, Leworęczność u dzieci, Warszawa 1992.
3.M. Bogdanowicz, O dysleksji, czyli specyficznych trudnościach w czytaniu i pisaniu – odpowiedzi na pytania rodziców i nauczycieli, Lublin 1995.
Czytaj więcej...

Kalendarz

Kalendarz roku szkolnego

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
Scroll to top